Vary v baráži porazili Budějovice, Pardubice nevyhrali ani v Jihlave

Zápas sme sledovali v podrobnej on-line reportáži.

Karlovy Vary sa v nabitej českobudejovickej aréne čoskoro chopili vedenia. Nahodenie Baranka síce domáci brankár Kváča lapačkou vyrazil, ale len do brvna, od ktorého putoval puk za bránkovú čiaru.

Onedlho už to bolo 0: 2, keď si počas karlovarskej presilovky našiel odrazený puk Vojtěch Tomeček a upratal ho za Kváču. Do prvej prestávky ale domáci stihli znížiť, obrancovia Energia si nevšimli voľného Fronk, ktorý v páde dorážal pokus Pavlina.

Hostia svoj náskok navýšili, Pavlína narušili rozohrávku Kindl s Gríger a druhý menovaný okamžite pálil na Kváču.Motoru vrátil nádej Kanaďan Fillman, ktorý po pása Pajic strieľal presne z medzikružia. A vzápätí ten istý strelec rozbúril Budějovické publikum, keď prestrelil zátvorky druhýkrát a Bet365 zavŕšil tak drvivý tlak domácich.

V tretej tretine tak rozhodol o výhre hosťujúci Henri Tuominen, na ktorého hokejku vyrazil puk brankár Kváča a fínsky legionár v službách Západočechů vystrelil svojmu tímu výhru.

České Budějovice: Kváča – Fillman, F. Novák, Pavlin, Pýcha, Vráblík, Mucha, Žovinec – M. Čermák, Pajic, Chovan – Fronk , Rob, Dostálek – Vlček, Vak, Hřebejk – Babka, Škoda, Šulek. Tréneri: Stavjaňa, Štrba a R. Turek.

Karlovy Vary: Závorka – Sičák, M.Rohan, Baránek, Harant, Rygl, T. Dvořák – Mikulík, Dušek, T. Rachůnek – Kindl, Skuhravý, Vachovec – V. Tomeček, Tuominen, Stloukal – Flek, Gríger, O. Beránek. Tréneri: Tlačil a Antonik.

Čierny scenár Pardubíc sa začal napĺňať aj na Horáčka zimnom štadióne v Jihlave. V bratskom súboji mal navrch domáci Radek Hubáček, ktorý vsietil úvodný bránku dorážkou predchádzajúcej strely od modrej čiary. Dukla využila tiež presilovku, kombináciu úspešne zakončoval Zeman.Tesne pred koncom prvého dejstva ale po krásnej individuálnej akcii znižoval pardubický David Tomášek.

Náskok domácich mohol navýšiť Diviš, lenže jeho strela mierila tesne nad šibenicu ružičkového bránky. Vyrovnanie sa tak dočkalo Dynamo, ktoré využilo druhú presilovku. Delovku Petra Sýkoru od modrej čiary tečoval Lukáš Nahodil a Škarek našiel puk až v sieti.

Vedenie vrátil Dukle hneď skraja tretej periódy Seman, ktorý z pravej strany prešiel až k Růžičkovi a na dvakrát ho prekonal. Necelé štyri minúty pred koncom základnej hracej doby ale využil závare pred domácou bránkou Nahodil, ktorý zrovnal trefou zo vzduchu.To sa moc nepozdávalo väčšine domácich priaznivcov, ktorí sa domnievali, že išlo o hru vysokou hokejkou.

Na rad prišlo predĺženie, v ktorom domáci dokázali využiť priestoru pri hre 3 na 3. Kaláb vysunul Semana, ktorý po Unibet bonusy samostatnom úniku ukončil zápas rýchlou strelou pod ružičkového ľavačku.