Premier League top bohatého zoznamu s rekordným príjmom vo výške 3,26 miliárd libier

Premier League získala svoj štatút najbohatšej futbalovej ligy na svete v rokoch 2013-14, pričom rekordný príjem klubov dosiahol 3,26 miliardy libier, čo presahuje hranicu najbližšej najbohatšej ligy nemeckej Bundesligy o viac ako 1 miliardu libier.

V prvom roku televíznych prieskumov Premier League v rokoch 2013-16, ktoré celkovo predstavovali sumu 5,5 mld. GBP, audítori Deloitte zistili, že príjmy klubov z televízneho vysielania boli o 171 miliónov eur viac ako celé Príjmy španielskych klubov La Liga, o 405 miliónov eur viac ako celkový zisk talianskych klubov Serie A a o 606 miliónov eur viac ako príjmy francúzskych klubov Ligue 1. Táto transformácia najvyššieho letu v Anglicku na veľmi ziskový Bolo spôsobené pravidlami finančnej spravodlivej hry, ktoré boli zavedené s stavkovanie na Bet365 cieľom obmedziť nárast miezd, ktoré by mohli byť vyplatené z dodatočných televíznych peňazí v bonite v rokoch 2013-16.Deloitte uviedlo, že 19 z 20 klubov dosiahlo prevádzkový zisk, celkový počet 614 miliónov libier a zvýšenie o 532 miliónov libier – viac ako sedemnásobne – v predchádzajúcom roku.

Správa poukázala na obrovský finančný rozdiel medzi Premier League a futbalovú ligu, z ktorej sa v roku 1992 rozpadli kluby najvyššej divízie, takže už nebudú musieť zdieľať príjmy z televízie s týmito tromi divíziami. Deloitte označil za “alarmujúce” celkovú stratu dosiahnutú v rokoch 2013-14 v 24 kluboch v šampionáte vo výške 247 miliónov libier, čo je priemer za klub vo výške 10 miliónov libier. Kluby v druhej kategórii anglického futbalu Financované investormi hľadajúcimi obrovské finančné odmeny poskytnuté vďaka povýšeniu do Premier League, platili viac ako mzdy ako celkový príjem vo výške 491 miliónov libier.To bolo samo osebe rekordom, aj keď bol spôsobený predovšetkým platbami padáka v Premier League, ktoré sa zvýšili o 57 miliónov libier. Osem klubov v majstrovstvách získalo tieto platby. Táto celková strata v šampionáte bola zaznamenaná v prvom roku, keď futbalová liga zaviedla prísne predpisy, ktoré sa snažili obmedziť klubové straty, a live stavkovanie sankcie za tie, ktoré zlyhali. Deloitte opísal prevádzkové straty majstrovstiev vo výške 222 miliónov libier ako “významnú záležitosť”. Celkový príjem lídrov v kluboch predstavoval 148 miliónov libier, uvádza sa v správe, čo predstavuje nárast o 28 miliónov libier od roku 2012 do roku 2013.To bolo spôsobené hlavne tým, že Wolverhampton Wanderers bol odsunutý do tretej vrstvy, zatiaľ čo stále má nárok na 19 miliónov libier v padákových platbách z ich stintu v Premier League. Príjmy z 24 klubov v Ligu 2 sa znížili o 9% Na 78 miliónov libier “prevažne kvôli zmene zloženia klubov v divízii”, píše sa v správe.

zdroj: http://e-stavkovekancelarie.com/bet365/