Atlético Madrid a ratat pe locul întâi, după cum cere Deportivo La Coruña remiză

Atlético Madrid a risipit șansa de a depăși Barcelona și Real Madrid în partea de sus a La Liga, când un asasin al lui José María Giménez la dat lui Deportivo La Coruña un egalizator ușor într-o egalitate de 1-1 la Riazor vineri. p> Uruguay-ul din centru a incercat sa treaca aproape de linia laterala si Lucas Pérez ia furat biletul si a inscris goluri inainte de a obtine scorul in favoarea lui Jan Oblak pentru a egala scorurile cu 13 minute, dupa ce Tiago la pus pe Atlético in fata, time. Atlético, care călătorește în Kazahstan pentru a juca astăzi Astana în Liga Campionilor, este pe locul trei în 20 de puncte din 10 meciuri, cu Real și Barça pe 21 înainte de jocurile de sâmbătă acasă pentru a promova Las Palmas și la Getafe. Unele dintre noile înscrieri ale lui Atlético, cum ar fi Jackson Martínez și Yannick Carrasco, au fost impresionante în ultimele săptămâni, dar Tiago a fost în mijlocul lui Tiago, care la dat foc în minutul 34.O minge liberă a căzut în portarul internațional, chiar în afara zonei de pedeapsă, și a reușit să-l spargă în colțul platoului de pe portarul Deportivo, German Lux. Ar fi putut să-și extindă conducerea la scurt timp după ce Diego Godín a condus un post la colt cinci minute mai târziu, iar Antoine Griezmann a făcut revenirea direct în mâinile lui Lux. Vizitatorii păreau mulțumiți să înghită o presiune ineficientă de la Deportivo în a doua jumătate fără să meargă pentru lovitura ucigașului au fost pedepsiți pentru lipsa de ambiție atunci când Pérez a lovit egalizatorul. Deportivo, care este al șaselea înaintea meciurilor din week-end, a fost aproape de a lua toate cele trei puncte atunci când mijlocașul Fayçal Fajr a făcut un efort pe termen lung la colțul cadrului de poartă la două minute de timp. “A fost o trecere neplăcută a jocului”, a spus Koke, mijlocașul Atlético, la televiziunea spaniolă. “Dar trebuie să continuăm și marți avem un joc din Liga Campionilor pe care trebuie să-l câștigăm. “Am venit împotriva unor partide bune de prima Divizie, care au jucători de calitate și pot să te bată sau să ajungă să deseneze ceea ce sa întâmplat astăzi.”